V Głogowska Nagroda Historyczna „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu”

plakat

V Głogowska Nagroda Historyczna

„Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu”

Wehikuł czasu, przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i Towarzystwa Ziemi Głogowskiej oraz głogowskich mediów ogłasza plebiscyt V edycji Głogowskiej Nagrody Historycznej „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu za 2016”.  Patronat nad Nagrodą objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Nagrodę otrzyma autor (autorzy) wydarzenia historycznego, inicjatywy, wydawnictwa, czy przedsięwzięcia, bądź osoba upowszechniająca i popularyzująca w 2016 r. przeszłość Głogowa i Ziemi Głogowskiej, na które zostanie oddana największa ilość głosów.

Kapituła składająca się z Głogowian reprezentujących różne środowiska i zawody a interesujących się przeszłością naszego miasta, w według regulaminowych zasad, zaproponowała w tym roku  5 kandydatur.

„Wehikuł czasu” przedstawia do Nagrody następujących Nominatów Kapituły:

  1. Album – E-Towers Famaba 1946-2016, red. Antoni Bok, Marian Kulczycki, Jarosław Trawiński. Głogów 2016.
  2. Poli i Stasia wędrówki po Głogowie czyli przewodnik dla dzieci, Dariusz A. Czaja i Aneta Steciąg, Głogów 2016.
  3. Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic, za wielowątkową aktywność w roku 2016.
  4. Pomnik Głogowskich Saperów, Koło Stowarzyszenia Saperów Polskich w Głogowie.
  5. „Nocna Bitwa o Głogów – 2 kwietnia 2016”, Wydział Promocji UM.

Zasady głosowania

Chcąc zagłosować należy wysłać mail (np. – głosuję na nr ….) z wybraną przez siebie jedną kandydaturą, na adres:

wehikulczasuglogow@interia.pl

Głosowanie będzie trwało od  8 marca (środa) do 5 kwietnia 2017 (środa), do godz. 24.00. Jeden mail z jednego adresu jest jednym głosem. Regulamin Nagrody znajduje się w zakładce Złoty Bilet na stronie http://www.glogow.pl/tzg/

Wręczenie Nagrody odbędzie się 24 maja w trakcie Gali „Wehikułu czasu” w Miejskiej Bibliotece Publicznej z udziałem wybitnej pisarki i reporterki Magdaleny Grzebałkowskiej. Gość Gali jest m.in. autorką książki „1945. Wojna i pokój”, która weszła do finału Nagrody „Nike 2016”.

 

 

W poprzednich edycjach Głogowską Nagrodę Historyczną „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu” otrzymali:

GNH I-2013 – za rok  2012 – Klub Batalionowy i Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji za przedsięwzięcia –  Zima i Lato w Twierdzy 2012.

GNH II-2014  – za rok 2013 – Ireneusz Dominiak  – za pasję i systematyczność w cyklu prelekcji w Klubie Batalionowym, pt. „Głogów jakiego nie znamy„.

GNH III-2015 – za rok 2014 – Tomasz Mietlicki autor portalu internetowego „Dziedzictwo przeszłości utrwalone w zabytkach”.

GNH IV-2016 – za rok 2015 – Edycje pamiętników, relacji i wspomnień (gmina Kotla, gmina Głogów – Przedmoście) – Jan Baraniecki, Marek Robert Górniak, Karolina Frąszczak,  Marcin Kuchnicki, Tomasz Mietlicki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.